Backcountry Magazine | Editor’s Choice | Narty freeride 101-118mm i 95-99mm

Przeglądając najgłębsze czeluści internetu natknąłem się na ciekawe, tegoroczne zestawienie, które prezentuje tegoroczne gusta redaktorów Backcountry Magazine w odniesieniu do nart o szerokości 101-118mm i 95-99mm, czyli tych desek na polskie, „bajecznie głębokie i puszyste zimy”;)

landing-categories-skis

Rzecz jasna należy traktować tego typu publikacje, jako bardzo subiektywną ocenę. Tak na prawdę nie wiadomo, jakie warunki śniegowe, terenowe oraz umiejętności testujących miały wpływ na finalną ocenę (nawet, jeśli to wszystko jest opisane). Nie wspominając o różnych mechanizmach marketingowych, czy też sentymentach do różnych marek, czy też produktów osób testujących.

Według mnie ostrożne podejście do odbioru tego typu publikacji należy stosować za równo do testów zagranicznych oraz tych polskich. Szczególnie, jeśli chodzi o te ostatnie często można usłyszeć, a także wręcz przeczytać, że narty z braku warunków freeride’owych były „testowane” na trasach, 1 metr od nich na 10 metrowym odcinku off piste znajdującym się tuż pod krzesłami lub na takim betonie kalafiorach poza trasami, że głowa boli od samego parztenia. Dzieje się tak z wielu przyczyn, ale najważniejszą jest fakt testowania kolekji przyszłorocznych nart w okresie, kiedy sezon na półkuli północnej zbliża się ku końcowi. Tak więc skoro nie ma mięsa to nie widzę sensu by testować przyprawy, publikować wrażenia z jazdy, a tym samym bezgranicznie tym opiniom wierzyć.

Onyone dresses, side view. Swiss Snow Demo Team standing in the snow.

Reasumując, warto zerknąć, ale nie warto się wczuwać i narty wybierać pod siebie, testując samodzielnie. W ostateczności podpierając się opinią osób zaufanych i znanych osobiście.

Które deski ekscytują was najbardziej? Ja chętnie bym się przejechał na La Sportiva – Vapor Svelte oraz G3 Synapse – 101WG3. Wasze typy?

VaporSvelte-1

G3-Synapse101w-201516

Ciekaw jestem raportu Backountry Magazine na temat nart najszerszych oraz skitour’owych. Natomiast wszystkie testowane modele, również te, które nie zostały nagrodzone orderami i tym samym nie ujęto ich w linkach można zcbaczyć w tegorocznym, papierowym Buyer’s Guide i w wersji na iTunes.

backcountry-september-2015-issue

Jedna uwaga do wpisu “Backcountry Magazine | Editor’s Choice | Narty freeride 101-118mm i 95-99mm

  1. Pingback: Mała aktualizacja wątków | Zajawki filmowe freeski & BM Editor’s Choice – Wiązania | Hardkor Nie Disko

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s