-=InTo The White=-


Autorem obrazu jest Kostek Strzelski przy współpracy z takimi personami jak Michał ‘Bolo’ Trzebunia, Łukasz Murawski i Piotr „Gnali” Gnalicki, chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć kim są Ci ludzi i czym się zasłużyli dla dwóch desek freestylowych w naszym kraju.
Film obejrzałem sobie na razie tylko i wyłącznie dwa razy, ale sądzę, iż wrócę do niego jeszcze nie raz. Premiera internetowa miała miejsce jakieś 2 tygodnie temu na łamach portalu HiverMag.pl. Od tamtego momentu wysłuchałem i przeczytałem multum opinii, byłem świadkiem wielu dyskusji, kłótni i sprzeczek na ten temat. Ilu ludzi na kuli ziemskiej tyle interpretacji, słów zachwytu oraz krytyki. Na prawdę ciężko powiedzieć kto ma rację..chyba wszyscy po trochu, ale już sam fakt takiej gorącej otoczki jaka stworzyła się wokół tego dzieła mówi, iż jest on warty obejrzenia i późniejszej refleksji.
Osobiście uważam, iż film przełamał kolejny szczebel w rozwoju polskiej „branży” freeskiingowej. Wszyscy wiemy, iż w naszym kraju trzeba się na prawdę bardzo mocno starać, aby stworzyć coś świeżego i oryginalnego, a zarazem nie zamordować iskry która napędza do tego typu działań. Dlatego też wielka 5tka za to, iż chłopakom chciało się ruszyć dupy i urzeczywistnić własną wizję.
Mnie najbardziej podoba się reportażowy format, widać, iż wszystko jest poukładane chronologicznie w piękną całość. Monologi nie są czytane z dużych kartek, nie posiadają ideologicznego przerysowania, głębokich myśli zasłyszanych z telewizji publicznej. Każdy jest sobą, nikt nie udaje kogoś innego..i to jest chyba największa zaleta tego filmu.
Jeśli chodzi o fakt samej jazdy, sposobu filmowania oraz miejscówek to przyznam, iż oglądając nabiera się dużej ochoty do jazdy. Wiele osób twierdzi, że „..jeszcze brakuje do produkcji wprost z USA”..ale chyba nie chodzi o to, aby wszystko co produkujemy wyglądało jak z tego porypanego kraju. Kopiowaniem wszystkiego z Hameryki pozostawmy Chińczykom, a sami skoncentrujmy się na własnej glebie. Brzmi to bardzo patriotycznie, ale tak jak rider wyrabia sobie własny styl, tak polska kinematografia powinna wyrabiać sobie swoją indywidualną stylówkę.
Będąc w pełni szczerym, uważam, iż ujęcia z lasu powinny być nieco bardziej dynamiczne, ale jednocześnie wiem, iż to jest tylko takie proste kiedy ogląda się je wygodnym zaciszu domowym. Poza tym freeride oraz „turystykę” wysokogórską ogląda się bardzo przyjemnie i na pełnej zajawce, bravo!
Tym sposobem dotarliśmy do uwag..hehe..z mojej strony jest ich niewiele, w sumie jeszcze dwie. M.in. zaskoczył mnie fakt, iż z wyjazdu objazdowego po Austrii jest tak mało ujęć akcji..chciało by się zobaczyć trochę więcej, pozostaje niesmak. Jeśli chodzi o „sekcję” streetową to nie mam żadnych zastrzeżeń, majstersztyk..hehe..a tak na poważnie, Kostek..w nadchodzącym sezonie trzeba będzie się bardziej przyłożyć do częstotliwości spotkań:]
Muzyka. kwestia gustu więc nie będę się rozpisywał, każdy słucha swojej ulubionej.
Końcowe konkluzje są takie, iż widać gołym okiem, że włożono w ten film przede wszystkim dużo pracy, a ponad to przyjaźni, pasji, odwagi i miłości do nart. Duży respekt i mam nadzieję, że to tylko wstęp do dalszych wytężonych działań.

Reklamy

2 uwagi do wpisu “-=InTo The White=-

  1. co do kwestii muzyki do street’u długo zastanawialiśmy się nad utworem. Wybór padł z dwóch powodów: 1- bit który nam rozluźniał klimat, ale jest tak jak mówisz to kwestia gustu. 2- w sumie najważniejszy to tekst, choć nie wiem czy go słychać wyraźnie. Pasuje on idealnie do tego co robi PNK (choć i do nas zapewnie też) . Chciałem go od dawna dać do filmu i to był właściwy moment.
    Pozdrawiam.

  2. a nie chill..nie miałem, żadnego konkretnego utworu muzycznego na myśli..ogólnie nie napisałem o muzyce bo to jest zawsze największa kwestia sporna..mi się rapik podoba:]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s